+420 731 931 990
tereza.vzorekova@gmail.com

O MNĚ

Jako dítě jsem bývala hodně stažená do sebe, klidná, zasněná. Ráda jsem malovala, tvořila jsem si své vnitřní světy a trávila jsem hodně času obklopená stromy, s nimiž cítím silné spojení na úrovni duše dodnes. Vnímala jsem už tehdy, že za světem, na který se dívám, je mnohem víc.

Ale vyrůstala jsem ve sportovní rodině (pozn. až dnes si uvědomuji, že to tak opravdu mělo být a že to můj život obohatilo z úplně jiné stránky), a tak jsem v sobě malování i touhu po něčem hlubším a niternějším dlouho potlačovala. Když mi bylo asi 16 let, skončila jsem s volejbalem a prvně jsem přičichla k józe (podle knížek – protože žádná jóga v okolí nebyla). Už tehdy jsem ale cítila, že tohle je ono! Měla jsem spousty otázek, ohledně sebe i okolního světa a odpovědi, které jsem tehdy dostávala, mi nestačily. Chtěla jsem vědět a prožít něco víc, než prožívali v běžném životě lidé kolem mě. Jít za slova a myšlenky, vnímat, kým opravdu jsem.

V Olomouci, na vysoké škole v roce 2011, jsem se do jógy ponořila hlouběji (někdy mám pocit, že jsem šla studovat vysokou školu jen proto, abych se s jógou potkala naživo). Dostala jsem se do většího města a měla jsem tak příležitost navštěvovat kurzy hatha jógy. Postupně jsem se vracela sama k sobě a přicházely i odpovědi na některé mé otázky. Téměř po každém cvičení jsem cítila a cítím krásný pocit uvolnění, zvnitřnění, štěstí, radosti nebo pocit odlehčení a povznesení. Také své tělo jsem měla čím dál raději a naučila jsem se lépe vnímat jeho potřeby.

V roce 2017 jsem se rozhodla absolvovat instruktorský kurz jógy v Praze pod vedením Jany Smažíkové.

A těsně po absolvování tohoto půlročního jógového výcviku následoval i akreditovaný masérský kurz v Hradci Králové. Tehdy jsem už věděla úplně jistě, že obor, který jsem studovala, dělat nikdy nebudu. Dodnes mi přijde vtipné, že jsem na to přišla v podobnou dobu jako moje mamka a dělaly jsme si tenhle kurz spolu (měním se já=mění se i moje nejbližší okolí! tak krásně to funguje!).

V současné době navštěvuji již pátým rokem kurzy esoterické tantra jógy Duchovní školy Rezonance a také se účastním mezinárodních jógových táborů, které tato škola pořádá v zahraničí. A stále je mou největší láskou klasická hathajóga – klidnější, jemnější přístup k tělu, zvnitřňování se, delší výdrže, úplné PRO-ŽITÍ každé pozice a svého těla v ní.

V podobné době jsem se zase začala vracet i k malování a prostě…sama k sobě! Moc ráda maluji a když tvořím nový obraz, přestávám vnímat čas a svět kolem sebe, kromě světa, který tvořím. Je to činnost, která stejně jako jóga a léčení lidí kolem mě (masážemi, jógou, pracuji i se zelenými potravinami), naplňuje mou duši a přináší radost, čerstvost, nadšení i hloubku do mého života. Je to má přirozenost. Ráda si užívám každou vteřinu. A tak to mám ve všem.

Mým záměrem je vnášet do svých masáží, terapií, lekcí jógy a obrazů klid, lásku, jednoduchost, laskavost, sebepřijetí nás samotných takových, jací jsme právě teď a tady, pocit úplnosti, domova a bezpečí, protože přesně tak se cítím u těchto činností já, ve svém srdci. Pokud hledáte láskyplný, jemný přístup, při kterém se můžete ponořit hluboko do svého nitra, kontaktujte mě a domluvíme si termín.

Rolovat nahoru